Bakterie w moczu u dzieci

  Rodzice bardzo szybko potrafią stwierdzić, że coś ze zdrowiem ich dzieci jest nie tak. Złe samopoczucie, ospałość bądź skłonność do płaczu i brak entuzjazmu do zabaw to pierwsze objawy mówiące nam, że nasza pociecha nie czuje się najlepiej. Kiedy jednak dziecko jest małe, nie zawsze możemy dowiedzieć się od niego, co mu dokładnie dolega. Nawet w przypadku osób dorosłych zwykle nie jest to takie proste. By dowiedzieć się, co jest przyczyną złego samopoczucia, nie pozostaje nic innego, jak tylko przeprowadzić szereg badań diagnostycznych. Jednym z nich jest badanie moczu. Okazuje się, że na jego podstawie wykrywanych jest bardzo wiele chorób, które na początku swojego przebiegu mogą nie dawać żadnych wyraźnych objawów. Jest to diagnostyka bardzo często stosowana zarówno w odniesieniu do dorosłych, jak i dzieci. Czego możemy dowiedzieć się na podstawie badania moczu u dzieci? Co oznaczają pojawiające się w wynikach tych badań bakterie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

  Badanie moczu dziecka

  Jak już zostało to zaznaczone, badanie moczu u dzieci jest bardzo często wykorzystywane w trakcie diagnostyki. W prosty sposób pozwala nam ono wykryć szereg chorób, do których należy zaliczyć przede wszystkim te związane z niewłaściwym funkcjonowaniem nerek czy zapalenie pęcherza moczowego. Otrzymane wyniki okazują się przydatne również w przypadku podejrzenia cukrzycy, określanej mianem cichego zabójcy. Z tego względu, że infekcje układu moczowego bardzo często występują u dzieci, pediatra nie raz zleci nam wykonanie takiego badania. Pobranie dawki porannego moczu nie sprawia większych problemów w odniesieniu do dzieci kilkuletnich, jednak trochę trudności możemy mieć podczas próby określenia obecności bakterii w moczu u niemowląt. Na szczęście w sklepach medycznych możemy spotkać się ze specjalnymi woreczkami, które przytwierdza się do krocza. Dzięki temu zapalenie układu moczowego u dzieci zostanie szybko zdiagnozowane, co jest niezbędnym etapem poprzedzającym jego leczenie.

  Bakterie w moczu u dziecka

  Jeżeli po oddaniu próbki moczu do badania okaże się, że występują liczne bakterie w moczu u dziecka, wskazuje to na infekcję układu moczowego. Ich występowanie w samym końcu cewki moczowej jest czymś zupełnie normalnym i nie powoduje powstania stanów zapalnych. Kiedy jednak występujące bakterie w moczu u dziecka trafią do wyższego odcinka cewki moczowej, wówczas bardzo szybko pojawiają się infekcje. Jakie są inne objawy występowania bakterii coli w moczu u dziecka? Zwykle są to nudności i wymioty, a także kilkudniowa gorączka niewskazująca na inne przyczyny jej pojawienia się. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zdarza się również sytuacja, w której wyniki badań mogą wskazywać na obecność bakterii w moczu, jednak nie pojawiają się żadne inne objawy wskazujące na infekcje. W takim przypadku nie podejmuje się ich leczenia. W przypadku zapalenia pęcherza stosuje się natomiast antybiotyki. Ich ilość i czas przyjmowania określane są indywidualnie.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Trochę mnie to uspokoiło:)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Eksperci są zgodni, że nie sposób określić, w jakim wieku dzieci są gotowe na otrzymanie telefonu komórkowego i rozsądne korzystanie z jego funkcji. Każde dziecko jest bowiem inne. Niektóre maluchy...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)

  • (2)

   "Wczesne wprowadzanie produktów z glutenem ma przygotować organizm do diety bogatej w ten składnik i zapobiec ewentualnemu uczuleniu na gluten lub celiakii".

   Nieprawda! Celiakii nie da się zapobiec, to choroba genetczna, którą albo się ma albo...