Co na ból gardła u dzieci?

  Zimową porą ból gardła u dzieci zdarza się dosyć często. Niejednokrotnie jest tylko „dodatkiem” do innej choroby. Zanim zaczniesz leczyć gardło maluszka ustal przyczynę infekcji. Gdy do bólu gardła dochodzą inne dolegliwości typu gorączka, kaszel, katar niech dziecko obejrzy lekarz. Jeśli to pozostałość po zabawach na śniegu domowe metody powinny wystarczyć. Oto garść domowych sposobów na ból gardła u dzieci.

  Okłady z twarogu

  Twaróg działa uśmierzająco na bolące gardło. Przygotuj kompres z ogrzanego w temperaturze pokojowej twarogu owiniętego w ręcznik. Owiń kompres wokół szyi dziecka i otul go szalikiem. Wybierz taki szalik, który łatwo będzie potem wyprać. Po upływie 3 godzin zdejmij kompres, opłucz szyję ciepłą wodą i dokładnie osusz.

  Ziołowe płukanki

  Stany zapalne gardła łagodzą płukanki z takich ziół jak np. tymianek, szałwia, rumianek czy kwiat lipy. Łyżeczkę wybranych ziół zalej szklanką wrzącej wody i odstaw na 10 minut. Przestudzony i odcedzony napar podaj dziecku do płukania gardła. 

  Inhalacje z szałwii

  Starsze dzieci mogą skorzystać z leczniczych właściwości inhalacji. Do miseczki wsyp 2 łyżeczki szałwii i zalej wrzątkiem. Pochyl dziecko nad miską i przykryj mu głowę ręcznikiem. Niech przez 10 minut wdycha opary najpierw ustami, potem nosem. Taki zabieg należy przeprowadzić kilka razy w ciągu dnia. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Nie wiedziałam że można zrobić okład z twarogu, ale jak będzie okazja to spróbuję.

  Także jestem zdziwione tym sposobem, nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim sposobem leczenia gardła. Inhalacje stosuję najczęściej właśnie z szałwii. Sama lubię napić się naparu z szałwii. A swoim dzieciom na gardełko czasem robię kogel mogel - tak mnie moja babcia nauczyła. I jeszcze mam takie cukiereczki z miodem, też dobre na gardło.

  Kogel mogel = salmonella

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Eksperci są zgodni, że nie sposób określić, w jakim wieku dzieci są gotowe na otrzymanie telefonu komórkowego i rozsądne korzystanie z jego funkcji. Każde dziecko jest bowiem inne. Niektóre maluchy...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)

  • (2)

   "Wczesne wprowadzanie produktów z glutenem ma przygotować organizm do diety bogatej w ten składnik i zapobiec ewentualnemu uczuleniu na gluten lub celiakii".

   Nieprawda! Celiakii nie da się zapobiec, to choroba genetczna, którą albo się ma albo...

  • (6)

   Mój pół roczny Maluch uwielbia jeść łyżeczką. Spróbuję ten budyń za 3 tyg. jak skończy 7 mcy.