Co na ból gardła u dzieci?

  Zimową porą ból gardła u dzieci zdarza się dosyć często. Niejednokrotnie jest tylko „dodatkiem” do innej choroby. Zanim zaczniesz leczyć gardło maluszka ustal przyczynę infekcji. Gdy do bólu gardła dochodzą inne dolegliwości typu gorączka, kaszel, katar niech dziecko obejrzy lekarz. Jeśli to pozostałość po zabawach na śniegu domowe metody powinny wystarczyć. Oto garść domowych sposobów na ból gardła u dzieci.

  Okłady z twarogu

  Twaróg działa uśmierzająco na bolące gardło. Przygotuj kompres z ogrzanego w temperaturze pokojowej twarogu owiniętego w ręcznik. Owiń kompres wokół szyi dziecka i otul go szalikiem. Wybierz taki szalik, który łatwo będzie potem wyprać. Po upływie 3 godzin zdejmij kompres, opłucz szyję ciepłą wodą i dokładnie osusz.

  Ziołowe płukanki

  Stany zapalne gardła łagodzą płukanki z takich ziół jak np. tymianek, szałwia, rumianek czy kwiat lipy. Łyżeczkę wybranych ziół zalej szklanką wrzącej wody i odstaw na 10 minut. Przestudzony i odcedzony napar podaj dziecku do płukania gardła. 

  Inhalacje z szałwii

  Starsze dzieci mogą skorzystać z leczniczych właściwości inhalacji. Do miseczki wsyp 2 łyżeczki szałwii i zalej wrzątkiem. Pochyl dziecko nad miską i przykryj mu głowę ręcznikiem. Niech przez 10 minut wdycha opary najpierw ustami, potem nosem. Taki zabieg należy przeprowadzić kilka razy w ciągu dnia. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Nie wiedziałam że można zrobić okład z twarogu, ale jak będzie okazja to spróbuję.

  Także jestem zdziwione tym sposobem, nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim sposobem leczenia gardła. Inhalacje stosuję najczęściej właśnie z szałwii. Sama lubię napić się naparu z szałwii. A swoim dzieciom na gardełko czasem robię kogel mogel - tak mnie moja babcia nauczyła. I jeszcze mam takie cukiereczki z miodem, też dobre na gardło.

  Kogel mogel = salmonella

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Desery i przekąski mają najwięcej zwolenników wśród dzieci, które nade wszystko cenią sobie ich słodki smak. Rodzice są zwykle dość krytyczni w stosunku do słodyczy - ich sceptycyzm wynika przede...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (20)

   Witam,robiłam dzisiaj badania HCG ilościowe i wynik wyszedł 41488,4 mUl/ml. Czy oznacza to,ze jestem w ciąży?Dziękuję za odpowiedź

  • (204)

   A Ty co chrześcijański nawracacz dusz i wszechwiedzący/a? Jakim prawem piszesz do niej w ten sposób? Co według ciebie udane życie to tylko z mężem? Dewotka. Czas życie jest szczęśliwsze w związku niemałżeńskim niż koszmar w małżeńskim. Nie masz prawa...

  • (3)

   moja dziewczyna tez jest w ciąży i jakos żyje a wy marudzicie w tych komentarza ale wam powiem nie każdy ojciec jest gotowy być tata lub mamą

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.