Co na bolące ucho?

  Ból ucha może mieć najrozmaitsze przyczyny. Nigdy nie należy go lekceważyć, zwłaszcza u małych dzieci. Omów terapię, którą chcesz zastosować na bolące ucho twojego dziecka z lekarzem. Tymczasem przedstawiam kilka domowych sposobów na ból ucha.

  Oliwa

  3 razy dziennie aplikuj do uszka dziecka podgrzaną oliwę. Możesz też skropić chusteczkę oliwą i przyłożyć ją do ucha.

  Kamfora

  Posmaruj okolice ucha maścią kamforową oraz nanieś niewielką jej ilość na wacik i włóż go delikatnie do ucha dziecka. Nie wpychaj go głęboko, wystarczy, że zasłoni kanalik. Maść wygrzeje bolące ucho przynosząc choremu dziecku ulgę.

  Poduszka elektryczna lub termofor

  Podobnie jak kamfora powyższe sprzęty mają ogrzać bolące ucho i ulżyć dziecku w cierpieniach.

  Okład ziemniaczany

  Rozgnieć gorące ziemniaki, umieść je w woreczku i owiń szmatką. Przyłóż taki kompres do bolącego ucha.

  Kompres z cebuli

  Cebula ma nie tylko właściwości przeciwbólowe ale i przeciwzapalne. Posiekaj drobno cebulę i włóż ją do płóciennego woreczka. Gotuj w wodzie przez 10 minut. Następnie wyjmij, odciśnij i otocz szmatką. Jak troszkę przestygnie przyłóż do ucha.

  Rumianek

  Mały woreczek z materiału napełnij do połowy rumiankiem i polej gorącą wodą. Połóż go na kaloryferze, aby się podgrzał. Możesz to zrobić także trzymając woreczek nad parą ulatującą z gotującej się wody. Owiń woreczek w ogrzaną ściereczkę i przyłóż do ucha. Właściwości rumianku jest wiele, dlatego dobrze mieć go w pogotowiu.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  kto taki mądry żeby wygrzewać zapalenie ucha kamforą - to skandal

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Zapraszamy do konkursu "Wielkanocne szydełkowe króliczki". Do wygrania są 3 króliczki wykonane przez "To i owo - szydełkowo" specjalnie dla użytkowników Parenting.pl. Króliczki są mają...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Wiosna w pełni! Warto zaopatrzyć swoją pociechę w kolorowe i wygodne...
  14 lutego to dzień, w którym pragniemy dzielić się miłością z najbliższymi...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  Nie masz jeszcze mikołajkowego prezentu dla dziecka? To ostatnia chwila, ż...
  Lis to rude, miękkie i miło wyglądające zwierzątko, które pomimo swej...

  Ostatnie komentarze

  • (5)

   Zawsze myślałam że wolę cesarkę, ale jak tak piszecie zaczynam mieć wątpliwości...

  • (1)

   Co to za wysypka na zdjeciu?

  • (1)

   niedlugo mam porod na 23 teraz,i boli mnie podbrzusie,oraz odczuwam silne kucie w pochwie.brzuch jest juz nisko u mnie i twardnieje.nie wiem o co chodzi z tym kuciem w pochwie,boli to mnie-pomocy?ktos cos mi doradzi?

  • (6)

   No pieluchy niby przydatne ale troche słabe :D Misie to też troche tak... xD Z przydatnych to może termofor, można jakieś ksiązeczki wybrać, coś rozwijającego...

  • (2)

   ja byłam w zaawansowanej ciąży latem i muszę przyznać że rzeczywiście upał nie do zniesienia...ale wszytsko da się wytrzymać!