Co na bolące ucho?

  Ból ucha może mieć najrozmaitsze przyczyny. Nigdy nie należy go lekceważyć, zwłaszcza u małych dzieci. Omów terapię, którą chcesz zastosować na bolące ucho twojego dziecka z lekarzem. Tymczasem przedstawiam kilka domowych sposobów na ból ucha.

  Oliwa

  3 razy dziennie aplikuj do uszka dziecka podgrzaną oliwę. Możesz też skropić chusteczkę oliwą i przyłożyć ją do ucha.

  Kamfora

  Posmaruj okolice ucha maścią kamforową oraz nanieś niewielką jej ilość na wacik i włóż go delikatnie do ucha dziecka. Nie wpychaj go głęboko, wystarczy, że zasłoni kanalik. Maść wygrzeje bolące ucho przynosząc choremu dziecku ulgę.

  Poduszka elektryczna lub termofor

  Podobnie jak kamfora powyższe sprzęty mają ogrzać bolące ucho i ulżyć dziecku w cierpieniach.

  Okład ziemniaczany

  Rozgnieć gorące ziemniaki, umieść je w woreczku i owiń szmatką. Przyłóż taki kompres do bolącego ucha.

  Kompres z cebuli

  Cebula ma nie tylko właściwości przeciwbólowe ale i przeciwzapalne. Posiekaj drobno cebulę i włóż ją do płóciennego woreczka. Gotuj w wodzie przez 10 minut. Następnie wyjmij, odciśnij i otocz szmatką. Jak troszkę przestygnie przyłóż do ucha.

  Rumianek

  Mały woreczek z materiału napełnij do połowy rumiankiem i polej gorącą wodą. Połóż go na kaloryferze, aby się podgrzał. Możesz to zrobić także trzymając woreczek nad parą ulatującą z gotującej się wody. Owiń woreczek w ogrzaną ściereczkę i przyłóż do ucha. Właściwości rumianku jest wiele, dlatego dobrze mieć go w pogotowiu.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  kto taki mądry żeby wygrzewać zapalenie ucha kamforą - to skandal

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Ciąża jest okresem ogromnych zmian i jeżeli chodzi o życie, i ciało kobiety. Z tego powodu warto przygotować organizm do nowej sytuacji. W ten sposób, gdy już zajdziesz w ciążę, nie będziesz musiał...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)