Gdy dziecko gryzie pierś …

  Laktacja to niezwykły okres w życiu kobiety. Niestety, kiedy u dziecka pojawi się pierwszy ząb, czar pryska i zaczynają się schody. Karmienie dziecka może stać się bolesne, gdyż malec pociera swędzące dziąsła o co tylko się da, także o mleczną pierś. Co robić, aby dziecko nie gryzło piersi?

  Problemy z karmieniem

  Problem z karmieniem przybiera różną postać. Niektóre dzieci nie potrafią ssać, inne nie chcą tego robić, w piersi znajduje się za mało lub za dużo pokarmu etc. Te problemy jednak nie są bolesne, w odróżnieniu od pogryzionej piersi. Gryzące niemowlęta skutecznie zniechęcają mamy do przystawiania dziecka do piersi. Dlaczego niemowlę gryzie pierś?

  Przystawianie dziecka do piersi

  Pogryzione piersi mogą mieć mamy tych niemowląt, które jeszcze nie mają ząbków. Zaciskanie dziąseł na sutku i sprawianie tym samym bólu mamie wynikać może ze złego przystawienia dziecka do piersi. Trzymanie dziecka zbyt daleko od piersi skutkuje przygryzaniem wysuwającego się z buzi niemowlęcia sutka. Prawidłowe przystawienie do piersi uniemożliwia gryzienie, gdyż dziecko skupia się na jedzeniu. Brodawka wsunięta głęboko do buzi jest poza zasięgiem dziecięcych dziąsełek i ząbków.

  Ząbkowanie a karmienie piersią

  Aby powstrzymać malca od gryzienia piersi pierwszymi, ostrymi jak igiełki ząbkami, daj mu do zrozumienia, że to cię boli. Gdy ugryzie, wyjmij pierś i spójrz groźnym wzrokiem. Nawet niemowlę jest w stanie zrozumieć, że zrobiło coś nie tak. Nie wkładaj płytko sutka. Dziecko zaczyna gryźć pierś także wtedy, gdy chce się bawić. Jeśli czujesz, że dziecko najadło się i zaczyna interesować się tym, co się dzieje wokoło wyjmij pierś. W innym wypadku istnieje duże ryzyko, że zacznie ją gryźć.  

  Stres a karmienie

  Niektórzy pediatrzy uważają, że dziecko gryzie pierś wtedy, gdy czuje się niepewnie. Zestresowany maluch, podobnie jak i dorośli, zaciska szczęki. Zapewnij dziecku przyjazną atmosferę podczas karmienia

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Ciąża jest okresem ogromnych zmian i jeżeli chodzi o życie, i ciało kobiety. Z tego powodu warto przygotować organizm do nowej sytuacji. W ten sposób, gdy już zajdziesz w ciążę, nie będziesz musiał...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)