Jadłospis dla rocznego dziecka

  Pierwsze urodziny to dobry moment na przemyślenie nowego jadłospisu dla dziecka. W tym wieku może spożywać już wiele produktów. Sprawdź, co nowego możesz wprowadzić do diety dziecka oraz co powinno znajdować się w codziennym menu.

  Rozszerzanie diety dziecka

  W 12 miesiącu życia do diety dziecka wprowadzamy:

  • owoce: cytryny, pomarańcze, mandarynki, grejpfruty, limonki;
  • warzywa: sałata, rzodkiewka;
  • inne: ser żółty, miód.

  I śniadanie

  Śniadanie dla rocznego dziecka powinno być najbardziej kalorycznym posiłkiem w ciągu dnia. Co na śniadanie dla dziecka? Sięgaj po napoje mleczne bazujące na mleku modyfikowanym, na mleko krowie maluszek powinien poczekać jeszcze rok. Możesz ugotować zupę mleczną, przyrządzić bawarkę lub kawę zbożową. Kanapki przyrządzaj z białego pieczywa, masła, chudej wędliny, żółtego sera, jajka, warzyw i twarożku. Możesz podać na koniec jakiś owoc. Nie dawaj dziecku na śniadanie słodyczy.

  II śniadanie

  Drugie śniadanie powinno być lekkie i zaspokoić pierwszy głód przed obiadkiem. Podaj dziecku soczek, surówkę jarzynową lub kanapkę z mięskiem.

  Obiad

  Na obiad powinny składać się dwa dania - zupka i drugie danie. Zupkę ugotuj na warzywach. Możesz zabielić ją mąką. Podaj ją z kluseczkami. Na drugie danie zaserwuj mięsko z warzywami i ryżem. Ważne, aby w drugim daniu znalazły się produkty białkowe (mięsko, ryby, ser, jajka), węglowodanowe (ryż, kluski, kasze, ziemniaki) oraz warzywne.

  Podwieczorek

  Podwieczorek niech będzie na słodko. Podaj maluszkowi owoce, kawałek domowego ciasta (bez masy bazującej na mleku krowim), budyń lub kisiel. W wakacyjne dni dobrym podwieczorkiem jest galaretka z owocami.

  Kolacja

  Na kolację podaj lekkostrawne danie. Ugotuj na parze warzywa i chude mięsko. Możesz podać również mleko lub kaszkę na mleku. Zrezygnuj z owoców i słodyczy.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Desery i przekąski mają najwięcej zwolenników wśród dzieci, które nade wszystko cenią sobie ich słodki smak. Rodzice są zwykle dość krytyczni w stosunku do słodyczy - ich sceptycyzm wynika przede...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (20)

   Witam,robiłam dzisiaj badania HCG ilościowe i wynik wyszedł 41488,4 mUl/ml. Czy oznacza to,ze jestem w ciąży?Dziękuję za odpowiedź

  • (204)

   A Ty co chrześcijański nawracacz dusz i wszechwiedzący/a? Jakim prawem piszesz do niej w ten sposób? Co według ciebie udane życie to tylko z mężem? Dewotka. Czas życie jest szczęśliwsze w związku niemałżeńskim niż koszmar w małżeńskim. Nie masz prawa...

  • (3)

   moja dziewczyna tez jest w ciąży i jakos żyje a wy marudzicie w tych komentarza ale wam powiem nie każdy ojciec jest gotowy być tata lub mamą

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.