Jadłospis dla rocznego dziecka

  Pierwsze urodziny to dobry moment na przemyślenie nowego jadłospisu dla dziecka. W tym wieku może spożywać już wiele produktów. Sprawdź, co nowego możesz wprowadzić do diety dziecka oraz co powinno znajdować się w codziennym menu.

  Rozszerzanie diety dziecka

  W 12 miesiącu życia do diety dziecka wprowadzamy:

  • owoce: cytryny, pomarańcze, mandarynki, grejpfruty, limonki;
  • warzywa: sałata, rzodkiewka;
  • inne: ser żółty, miód.

  I śniadanie

  Śniadanie dla rocznego dziecka powinno być najbardziej kalorycznym posiłkiem w ciągu dnia. Co na śniadanie dla dziecka? Sięgaj po napoje mleczne bazujące na mleku modyfikowanym, na mleko krowie maluszek powinien poczekać jeszcze rok. Możesz ugotować zupę mleczną, przyrządzić bawarkę lub kawę zbożową. Kanapki przyrządzaj z białego pieczywa, masła, chudej wędliny, żółtego sera, jajka, warzyw i twarożku. Możesz podać na koniec jakiś owoc. Nie dawaj dziecku na śniadanie słodyczy.

  II śniadanie

  Drugie śniadanie powinno być lekkie i zaspokoić pierwszy głód przed obiadkiem. Podaj dziecku soczek, surówkę jarzynową lub kanapkę z mięskiem.

  Obiad

  Na obiad powinny składać się dwa dania - zupka i drugie danie. Zupkę ugotuj na warzywach. Możesz zabielić ją mąką. Podaj ją z kluseczkami. Na drugie danie zaserwuj mięsko z warzywami i ryżem. Ważne, aby w drugim daniu znalazły się produkty białkowe (mięsko, ryby, ser, jajka), węglowodanowe (ryż, kluski, kasze, ziemniaki) oraz warzywne.

  Podwieczorek

  Podwieczorek niech będzie na słodko. Podaj maluszkowi owoce, kawałek domowego ciasta (bez masy bazującej na mleku krowim), budyń lub kisiel. W wakacyjne dni dobrym podwieczorkiem jest galaretka z owocami.

  Kolacja

  Na kolację podaj lekkostrawne danie. Ugotuj na parze warzywa i chude mięsko. Możesz podać również mleko lub kaszkę na mleku. Zrezygnuj z owoców i słodyczy.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Sposób, w jaki wychowujemy nasze dzieci, jest kwestią indywidualną. Należy także pamiętać, że żaden styl nie jest idealny – każdy ma swoje plusy i minusy, zwolenników i przeciwników. Z łatwością mo...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  Wiosna w pełni! Warto zaopatrzyć swoją pociechę w kolorowe i wygodne...
  14 lutego to dzień, w którym pragniemy dzielić się miłością z najbliższymi...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  Nie masz jeszcze mikołajkowego prezentu dla dziecka? To ostatnia chwila, ż...
  Lis to rude, miękkie i miło wyglądające zwierzątko, które pomimo swej...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   ja stosuję styl - ja po prostu płynę wraz z nurtem - nie dam sobie wejść na głowę ale i nie jestem szczególnie surowa... zwracam uwagę na edukację, ale nie tylko. Pozwalam badać świat ale tez ukierunkowuję... nie wuem czy ma to nazwę :D

  • (1)

   MOTTO: CZŁOWIEK JAK KAŻDY ORGANIZM ŻYWY NA NASZEJ PLANECIE, TYJE Z DWÓCH POWODÓW GŁÓWNYCH. *****

   1. PIERWSZY POWÓD:
   To spożycie zbyt dużej ilości tłuszczu, który wchłania się szybko w jelicie cienkim i odkłada jako tłuszcz ju...

  • (18)

   widze ze nie tylko ja mam problem z odczytaniem wynikow.przede mna swieta,czuje ze najdlozsze w historii, i ta niewiadoma w dalszym ciagu, jak by nie mozna bylo prosciej, a tak czlowiek wariuje z ta niewiedza.proste pytanie a tak skomplikowana odp./p...

  • (5)

   Zawsze myślałam że wolę cesarkę, ale jak tak piszecie zaczynam mieć wątpliwości...

  • (1)

   Co to za wysypka na zdjeciu?