Jak ubierać niemowlę latem?

  Latem delikatna skóra dziecka jest szczególnie narażona na odparzenia, podrażnienia, pieluszkowe zapalenie skóry, potówki i infekcje. Warstwa lipidowa skóry niemowlęcia jest zbyt cienka, by zapewnić skuteczną ochronę. Przed rodzicami stoi nie lada wyzwanie zapewnienia dziecku optymalnej ochrony przed promieniowaniem słonecznym i przegrzaniem. Kluczową rolę w tym zakresie, oprócz kosmetyków dla dzieci, pełni ubranko. Jak ubrać dziecko na spacer i na plażę, aby czuło się komfortowo?

  Ubieranie niemowlaka na spacer

  Jak ubierać niemowlę na spacer? Przede wszystkim zrezygnuj z ubranek wykonanych ze sztucznych tkanin. Najodpowiedniejsze latem są bawełniane ubranka dla dzieci. Przewiewny materiał pozwoli skórze „oddychać” i odprowadzi wilgoć ze skóry.

  Pediatrzy są zgodni co do tego, aby do 12. miesiąca życia nie wystawiać skóry niemowlęcia bezpośrednio na słońce. Dlatego wybierzcie się na spacer z dzieckiem w godzinach popołudniowych (po 17.00) lub wczesnym rankiem (do godziny 10.00), kiedy słońce przygrzewa najmniej. Cień jest waszym sprzymierzeńcem, dlatego lepiej wybrać się na spacer do parku, gdzie liście drzew osłonią przed natarczywymi promieniami słonecznymi, niż na tonący w słońcu plac.

  Wybierając się na spacer w słoneczny dzień nałóż dziecku cienkie ubranko, ale z długim rękawem. Odkryte fragmenty skóry posmaruj kremem z filtrem dla niemowląt. Nie obejdzie się bez czapeczki. Jaka czapka dla niemowlaka będzie najlepsza? Optymalna wydaje się być bawełniana, wiązana czapeczka, której maluszek z nie ściągnie tak łatwo. Len to również dobry wybór. Unikaj czapeczek ze sztucznych tkanin i ściśle przylegających do główki krojów. 

  W upalne dni zrezygnuj z dżinsowych sukieneczek i spodenek, ubranek z metalowymi klamrami i zatrzaskami, które mogą podrażniać skórę maluszka.

  Po czym poznać, że dziecko ubrane jest optymalnie? Jeśli maluszek ma chłodne rączki i nóżki oraz męczy go czkawka oznacza to, że jest mu zimno. Gdy ma mokry kark, jest mu za ciepło. Ubieraj dziecko „na cebulkę”, dzięki temu będziesz mogła swobodnie manewrować przy stroju. Ile warstw należy nałożyć? Przyjmuje się zasadę, że dzieci ubieramy o jedną warstwę więcej niż siebie. Na spacerze dobrze mieć pod ręką cienki kocyk, na wypadek zachmurzenia i nagłego ochłodzenia.

  Ubieranie niemowlaka na plażę

  Spędzacie wakacje z dzieckiem nad morzem? W godzinach szczytu unikajcie plaży jak ognia zwłaszcza, gdy towarzyszy wam niemowlę. Jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyście wybrali się z dzieckiem na plażę późnym popołudniem. Piasek wciąż jest ciepły, a od morza wieje przyjemny wiaterek. Jak ubrać niemowlę na taką wyprawę? Koniecznie nałóżcie dziecku czapeczkę, aby malec nie nabawił się zapalenia ucha. Grubą warstwę kremu z filtrem nałóżcie na buzię, uszka i nosek. Dzieci uwielbiają zabawę w piasku, dlatego koniecznie zabierzcie ze sobą zabawki do piaskownicy.

  Niestety, zwykłe ubranko nie sprawdza się na plaży. Wbija się w nie piasek, który trudno usunąć. Korzystniej będzie ubrać dziecko w strój kąpielowy. Najnowsze kolekcje strojów kąpielowych dla dzieci są funkcjonalne, wygodne, a zarazem odpowiadające najnowszym trendom mody. Strój powinien przylegać do ciała, nie odstawać ani nie opinać skóry. Tylko dzięki temu zapewni właściwą ochronę wrażliwych części ciała niemowlaka i zapobiegnie przesuwaniu się pieluszki i zamoczeniu jej w wodzie. Kolorowe, jedno- lub dwuczęściowe stroje kąpielowe dla dzieci w wieku 0,5-7 lat oferuje marka Wójcik (zdjęcia poniżej). Falbanki, groszki, kwiatki i lubiane przez dzieci intensywne barwy wyglądają zachęcająco.  

   

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  w książce "tydzień po tygodniu" napisane jest żeby od 8 tygodnia ubierac dziecko tak samo jak siebie czyli bez dodatkowej warstwy

  Ale bzdura!!! Dziecko może mieć chłodne dłonie i stopy... to nie oznacza, że jest mu zimno!!
  Sprawdza się zawsze kark, a nie dłonie!!!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Eksperci są zgodni, że nie sposób określić, w jakim wieku dzieci są gotowe na otrzymanie telefonu komórkowego i rozsądne korzystanie z jego funkcji. Każde dziecko jest bowiem inne. Niektóre maluchy...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)

  • (2)

   "Wczesne wprowadzanie produktów z glutenem ma przygotować organizm do diety bogatej w ten składnik i zapobiec ewentualnemu uczuleniu na gluten lub celiakii".

   Nieprawda! Celiakii nie da się zapobiec, to choroba genetczna, którą albo się ma albo...

  • (6)

   Mój pół roczny Maluch uwielbia jeść łyżeczką. Spróbuję ten budyń za 3 tyg. jak skończy 7 mcy.