Jak wzmocnić włosy dziecka?

  Marzysz o tym, by włosy twojego dziecka były gęste i mocne? Nie przejmuj się, jeżeli twój maluszek urodzi się bez włosów. Z obserwacji wynika, że im później pojawiają się właściwe włosy dziecka na główce, tym ładniejsze i mocniejsze są one później. Oczywiście, teza jest nieco ogólnikowa, niemniej jednak wyjątki potwierdzają regułę. Żeby nie zdawać się całkowicie na los, można zadbać o włoski malucha jakiś czas po urodzeniu dziecka. Pielęgnacja dziecka powinna odbywać się za pomocą produktów naturalnych, bez chemii. Nie można aplikować maluchom kosmetyków przeznaczonych dla dorosłych.

  Oliwka i dieta na włosy

  Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa i delikatna. W tym czasie należy bardzo uważać na swoje poczynania, tak żeby przynieść korzyści, a nie zaszkodzić dziecku. Na główce malucha mieszki włosowe cały czas się intensywnie rozwijają. Włoski dziecka można pielęgnować odpowiednio do wieku malucha. Na rosnące włosy polecany jest olejek kokosowy. U maluchów, których natura obdarzyła ciemnymi włoskami, może być stosowany olejek rycynowy. Jest jednak warunek, by olejek stosować u dzieci co najmniej dwuletnich.

  Porost włosów u dzieci można wspomagać nie tylko od zewnątrz, ale też od wewnątrz. Dlatego ważna jest dieta dziecka. Karmienie piersią dostarcza do organizmu malucha wszystkich niezbędnych składników. Co ciekawe, już na tym etapie można zacząć wpływać na wzmocnienie mieszków włosowych. Żeby tak się stało, kobieta musi zadbać o swój jadłospis. W końcu jakość produktów spożywanych przez kobietę ma wpływ na pokarm laktacyjny.

  Mleko matki będzie bardziej pożywne, gdy kobieta dostarczy do swojego organizmu żelazo, miedź, cynk, magnez, siarkę, witaminy z grupy B, witaminy A, C, E, F. Jeżeli kobietę kusi podanie jakiegoś preparatu wielowitaminowego dzieciom, powinna pozbyć się takich myśli. Sztucznych witamin nie można podawać samowolnie dzieciom. Chyba że lekarz zaleci inaczej. Główkę dziecka można szczotkować miękką szczotką. Dzięki temu pobudzane zostaje mikrokrążenie, a skóra głowy jest lepiej odżywiona.

  Zioła na włosy

  Zioła, które wzmacniają włosy można stosować u dzieci znajdujących się w wieku poniemowlęcym, tj. mających więcej niż jeden rok życia. W jaki sposób używać ziół na włosy? Można nimi spłukać główkę dziecka po myciu albo zastąpić ziołami mydło lub szampon. Zioła do mycia włosów, np. napar z rumianku (1 łyżkę), należy zmieszać z żółtkiem i połową łyżki oliwy z oliwek lub oleju słonecznikowego. Mieszanką myjemy główkę dziecka, skórę dziecka na główce lekko masujemy. Mieszankę spłukujemy naparem z ziół (rumianek, kwiat lipy lub, wymiennie, prawoślaz).

  W jaki sposób przyrządzić napar? Wystarczy zmieszać pół łyżki rumianku z taką samą ilością kwiatu lipy (ewentualnie prawoślazu) i zalać wrzątkiem (1,5 litra). Następnie trzeba odcedzić napar i odstawić do przestudzenia. Rumianek polecany jest dzieciom jasnowłosym. U maluchów, które mają ciemny kolor włosów można zastosować płukankę z szałwii lub kory dębu. Pielęgnację włosów dziecka można omówić z lekarzem. Pediatra z pewnością doradzi odpowiednie sposoby na pielęgnację włosków malucha.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  a można olejkiem rycynowym sparowąć główkę dziecks?

  najlepiej spytać się lekarza

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Ciąża jest okresem ogromnych zmian i jeżeli chodzi o życie, i ciało kobiety. Z tego powodu warto przygotować organizm do nowej sytuacji. W ten sposób, gdy już zajdziesz w ciążę, nie będziesz musiał...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)