Jogurt dla dziecka – jaki i kiedy wybrać?

  Rozszerzanie diety niemowlaka to nie tylko wprowadzenie mlecznych mieszanek, kleików i zupek, ale i serwowanie jogurtów. Na rynku jest ich dostępnych mnóstwo. Który wybrać? Jak odróżnić jogurt przeznaczony dla dorosłej osoby, a który będzie odpowiedni dla niemowlaka?

  Jogurty dla niemowląt

  Jogurt można zaserwować już 6-miesięcznemu dziecku, pod warunkiem, że uważnie przeczytamy etykietę. Musi być przeznaczony dla tak małych szkrabów i zawierać mniej białka niż normalny deser, ale za to być wzbogacony o wapń, magnez i witaminę B2. Zwykły jogurt zjeść może już 8-miesięczne niemowlę. Rada: podawaj dziecku jogurt stopniowo, w małych ilościach. Jeśli w ciągu kilku dni pojawią się niepokojące objawy (np. wysypka, katar, biegunka), dziecko prawdopodobnie jest uczulone ma mleko krowie.

  Uczulenie na mleko krowie

  Maluchy uczulone na mleko krowie nie powinny jeść jogurtów. Są one sporządzane na bazie mleka i zawierają to samo białko. Alergia na mleko często mija wraz z wiekiem, nie rezygnuj więc z prób i po kilku miesiącach skonsultuj się z lekarzem i spróbuj podać dziecku produkt na nowo.

  Jogurt dla dwulatka

  Dwuletnie dzieci mogą jeść właściwie każdy rodzaj jogurtu. To nieprawda, że nie może on zastąpić mleka. Kubeczek jogurtu to taka sama porcja, co szklanka mleka. Pomaga w przemianie materii i jest łatwiej przyswajalny przez organizm. Jest ciekawym zróżnicowaniem diety i dziecko może chętniej po ten produkt sięgać.

  Z owocami czy bez?

  I z owocami, i bez nich. Różnicuj przysmaki, dbaj o kreatywne podanie posiłków – dziecko będzie wówczas chętniej sięgało po zdrowe przekąski. Możesz zaserwować do naturalnego jogurtu świeże owoce, podać jogurt z płatkami zbożowymi, dodać go do zupy (zamiast śmietany) czy ciasta.

   

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  ja wybieram naturalny jogurcik....dodatki daje sama...bakalie, chrupsy czy crispy, czasami płatki - różnorodnosc pełna!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Ciąża jest okresem ogromnych zmian i jeżeli chodzi o życie, i ciało kobiety. Z tego powodu warto przygotować organizm do nowej sytuacji. W ten sposób, gdy już zajdziesz w ciążę, nie będziesz musiał...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)