Kurzajki u dzieci

  Kurzajki u dziecka spędzają mamom sen z powiek. Chropowate, szarobrunatne narośla na skórze nie tylko szpecą malutkie dłonie, ale również sprawiają ból. Choć istnieje wiele sposobów na kurzajki, żaden nie wydaje się być w 100% skuteczny zwłaszcza, że kurzajki to choroba wirusowa, którą bardzo łatwo się zarazić, a trudno wyleczyć. Jak się bowiem okazuje, kurzajki wciąż pozostają nierozwikłaną zagadką medyczną. Z czego to wynika?

  Nieestetyczne i bolesne brodawki

  A wszystko za sprawą wirusa brodawczaka ludzkiego, który wywołuje kurzajki. Odmian tego wirusa jest całe mnóstwo, a co gorsza, wiele szczepów nie daje się hodować w laboratoriach. W efekcie naukowcy nie są w stanie znaleźć skutecznego leku na wszystkie jego odmiany.

  Kurzajki na dłoniach nie są tak dokuczliwe jak kurzajki na stopach, które pod wpływem nacisku wbijają się głęboko w skórę. Powodują dotkliwy ból przy każdym kroku oraz są przyczyną stanu zapalnego skóry. Łatwo je pomylić z odciskami i nagniotkami, dlatego wstrzymaj się z ich usuwaniem i jeśli nie znikną w ciągu 2 dni, skonsultuj się z dermatologiem. Zrób to koniecznie także wtedy, gdy brodawki wyrosną w okolicy paznokcia, gdyż napierając na jego płytkę, mogą powodować silny ból.

  Gdy zauważysz u dziecka kurzajki, nie pozwól mu wkładać rączek do buzi i oducz obgryzania paznokci, aby nie zainfekować wirusem jamy ustnej. Zabraniaj dziecku korzystania z cudzych ręczników i ubrań oraz każ myć ręce przed posiłkiem i po przyjściu z placu zabaw. Pamiętaj również o tym, aby nie obcinać paznokci u rąk i nóg cążkami lub nożyczkami innych domowników.

  Sposoby na kurzajki

  Leczenie kurzajek to nie taka prosta sprawa. Jeśli jedna metoda nie pomoże, sięgnij po następną. Niekiedy oporne na leczenie kurzajki znikają same z dnia na dzień. Cóż, jak dotąd nie wytłumaczono, dlaczego tak się dzieje.

  Na początku sięgnij po domowe sposoby na kurzajki. Medycyna ludowa zaleca smarowanie brodawek sokiem z glistnika. Roślina, znana również pod nazwą "jaskółcze ziele", posiada rurkowate łodyżki, po przełamaniu których wycieka żółta lub pomarańczowa maź. Zawarte w niej alkaloidy, flawonoidy, aminy i minerały całkiem skutecznie zwalczają kurzajki. Nie pozwalaj dziecku samemu smarować narośli. Zatarcie oka sokiem mogłoby spowodować bowiem szereg niebezpiecznych dolegliwości. Co więcej, stosowanie tej metody jest wysoce niewskazane w przypadku alergików.

  Starą, ale wciąż popularną i dość skuteczną metodą na kurzajki jest lapisowanie, czyli nasączanie brodawek specjalnym płynem z patyczka lapisowego (do nabycia w aptece). W leczeniu kurzajek stosuje się również maści i żele zawierające kwas salicylowy lub mlekowy. Z odpornymi na leczenie kurzajkami należy zgłosić się do dermatologa, który przepisze silniejsze leki, ewentualnie zaleci usunięcie kurzajek poprzez łyżeczkowanie lub zamrażanie kurzajek ciekłym azotem. W nielicznych przypadkach, gdy inne metody zawiodą, a brodawki wracają jak bumerang, w ogniska kurzajek wstrzykuje się bleomycynę. Zabieg choć bolesny, jest bardzo skuteczny. Tak czy inaczej, o leczeniu trudnych do usunięcia brodawek powinien zadecydować dermatolog.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Ciąża jest okresem ogromnych zmian i jeżeli chodzi o życie, i ciało kobiety. Z tego powodu warto przygotować organizm do nowej sytuacji. W ten sposób, gdy już zajdziesz w ciążę, nie będziesz musiał...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)