Mięso a dieta dziecka

  Kiedy należy wprowadzić mięso do diety dziecka? Dlaczego należy to zrobić? Jakie gatunki mięsa podawać, w jakiej postaci i ilości? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule poniżej.

  Zdrowe mięso

  Mięso jest najcenniejszym źródłem dobrze przyswajalnego żelaza. Zawiera również niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka aminokwasy. Bogate w witaminę A, E witaminy z grupy B oraz łatwe do przyswojenia białko, mięso jest jednym z najważniejszych składników odżywczych w diecie dziecka. A co z dziećmi wegetarian? Pozbawione dostępu do zwierzęcego białka i żelaza, powinny zjadać produkty roślinne, które zawierają te składniki. Soczewica dostarczy białka a zielone warzywa i warzywa strączkowe uzupełnią żelazo. Trzeba mieć jednak świadomość, że składniki zawarte w mięsie są łatwiejsze do przyswojenia.

  Jakie mięso dla niemowląt?

  Pierwsze mięso w diecie dziecka powinno być chude i delikatne. Rozpocznij od mięsa drobiowego, kurzego i indyczego. Wskazane jest również mięso z królika. Gdy malec podrośnie, możesz podać mu cielęcinę, jagnięcinę a na końcu wołowinę i wieprzowinę. Mięso w diecie niemowląt powinno stanowić dodatek do potraw, np. zupek i przecierów. Bezpiecznie jest zacząć od mięsnych dań dla niemowląt ze słoiczka. Jeśli sama przyrządzasz mięsne danie, dobrze wygotuj i rozdrobnij mięso. Możesz przekręcić je kilka razy przez maszynkę. Podawaj wyłącznie świeże produkty z pewnego źródła. Nie podawaj parówek starszym dzieciom.

  Jak często podawać mięso?

  Mięso w jadłospisie dziecka powinno pojawić się w 7. miesiącu życia. Jest niezbędne do pokrycia zapotrzebowania młodego organizmu na żelazo. Początkowo podawaj smykowi łyżeczkę mięsa dziennie, i stopniowo zwiększaj jego ilość, by w 10. miesiącu spożywało porcję 20 gram mięsa. Półtoraroczne dziecko powinno spożywać ok. 40 gram mięsa, a 3-latek 50 gram.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Matki budują z córkami więzi różnych rodzajów – czasem są dla siebie jak najlepsze przyjaciółki, czasem jak siostry, a w jeszcze innych przypadkach są zupełnymi przeciwieństwami. Jednak niezależnie...

  Najczęściej czytane

  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Podczas gdy dziecko świetnie bawi się na nartach lub snowboardzie podczas...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Obejrzyj materiał wideo
    Przypominasz sobie jak zostałaś poinformowana przez rodziców skąd...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele dzieci lubi słuchać muzyki, tańczyć przy niej, wariować. Są też i...
  Obejrzyj materiał wideo
  Spine stretch to ćwiczenie rozciągające kręgosłup oraz działające...
  Obejrzyj materiał wideo
  Dzieciom przychodzi z taką łatwością występowanie przed gronem rodzinnym....

  Ostatnie komentarze

  • (2)

   Ja w takim razie jestem chyba matką helikopterową... ;)

  • (196)

   Zgadzam się w 100% powinno być prawo wyboru a wy naturystkki jak jestescie takie eko to na polanie rodzcie .Ja jestem po dwoch dokladnie planowanych cesarkach i gdybym zdecydowala sie na naturalny porod przy drogiej ciąży moglabym zejść nna drogi ś...

  • (1)

   MOTTO: CZŁOWIEK JAK KAŻDY ORGANIZM ŻYWY NA NASZEJ PLANECIE, TYJE Z DWÓCH POWODÓW GŁÓWNYCH. *****

   1. PIERWSZY POWÓD:
   To spożycie zbyt dużej ilości tłuszczu, który wchłania się szybko w jelicie cienkim i odkłada jako tłuszcz ju...

  • (18)

   widze ze nie tylko ja mam problem z odczytaniem wynikow.przede mna swieta,czuje ze najdlozsze w historii, i ta niewiadoma w dalszym ciagu, jak by nie mozna bylo prosciej, a tak czlowiek wariuje z ta niewiedza.proste pytanie a tak skomplikowana odp./p...

  • (5)

   Zawsze myślałam że wolę cesarkę, ale jak tak piszecie zaczynam mieć wątpliwości...