Mięso a dieta dziecka

  Kiedy należy wprowadzić mięso do diety dziecka? Dlaczego należy to zrobić? Jakie gatunki mięsa podawać, w jakiej postaci i ilości? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule poniżej.

  Zdrowe mięso

  Mięso jest najcenniejszym źródłem dobrze przyswajalnego żelaza. Zawiera również niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka aminokwasy. Bogate w witaminę A, E witaminy z grupy B oraz łatwe do przyswojenia białko, mięso jest jednym z najważniejszych składników odżywczych w diecie dziecka. A co z dziećmi wegetarian? Pozbawione dostępu do zwierzęcego białka i żelaza, powinny zjadać produkty roślinne, które zawierają te składniki. Soczewica dostarczy białka a zielone warzywa i warzywa strączkowe uzupełnią żelazo. Trzeba mieć jednak świadomość, że składniki zawarte w mięsie są łatwiejsze do przyswojenia.

  Jakie mięso dla niemowląt?

  Pierwsze mięso w diecie dziecka powinno być chude i delikatne. Rozpocznij od mięsa drobiowego, kurzego i indyczego. Wskazane jest również mięso z królika. Gdy malec podrośnie, możesz podać mu cielęcinę, jagnięcinę a na końcu wołowinę i wieprzowinę. Mięso w diecie niemowląt powinno stanowić dodatek do potraw, np. zupek i przecierów. Bezpiecznie jest zacząć od mięsnych dań dla niemowląt ze słoiczka. Jeśli sama przyrządzasz mięsne danie, dobrze wygotuj i rozdrobnij mięso. Możesz przekręcić je kilka razy przez maszynkę. Podawaj wyłącznie świeże produkty z pewnego źródła. Nie podawaj parówek starszym dzieciom.

  Jak często podawać mięso?

  Mięso w jadłospisie dziecka powinno pojawić się w 7. miesiącu życia. Jest niezbędne do pokrycia zapotrzebowania młodego organizmu na żelazo. Początkowo podawaj smykowi łyżeczkę mięsa dziennie, i stopniowo zwiększaj jego ilość, by w 10. miesiącu spożywało porcję 20 gram mięsa. Półtoraroczne dziecko powinno spożywać ok. 40 gram mięsa, a 3-latek 50 gram.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Desery i przekąski mają najwięcej zwolenników wśród dzieci, które nade wszystko cenią sobie ich słodki smak. Rodzice są zwykle dość krytyczni w stosunku do słodyczy - ich sceptycyzm wynika przede...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  W szafie niemowlaka nie może zabraknąć czapeczki. Wysoko usytuowana w...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Lekarz na pewno wyznaczył konkretny dzień, w którym twoje dziecko...
  Obejrzyj materiał wideo
  W czasie ciąży, pod okiem doświadczonego instruktora, warto ćwiczyć mięś...
  Pierwsze urodziny to dobry moment na przemyślenie nowego jadłospisu dla...

  Ostatnie komentarze

  • (20)

   Witam,robiłam dzisiaj badania HCG ilościowe i wynik wyszedł 41488,4 mUl/ml. Czy oznacza to,ze jestem w ciąży?Dziękuję za odpowiedź

  • (204)

   A Ty co chrześcijański nawracacz dusz i wszechwiedzący/a? Jakim prawem piszesz do niej w ten sposób? Co według ciebie udane życie to tylko z mężem? Dewotka. Czas życie jest szczęśliwsze w związku niemałżeńskim niż koszmar w małżeńskim. Nie masz prawa...

  • (3)

   moja dziewczyna tez jest w ciąży i jakos żyje a wy marudzicie w tych komentarza ale wam powiem nie każdy ojciec jest gotowy być tata lub mamą

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.