Mięso a dieta dziecka

  Kiedy należy wprowadzić mięso do diety dziecka? Dlaczego należy to zrobić? Jakie gatunki mięsa podawać, w jakiej postaci i ilości? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule poniżej.

  Zdrowe mięso

  Mięso jest najcenniejszym źródłem dobrze przyswajalnego żelaza. Zawiera również niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka aminokwasy. Bogate w witaminę A, E witaminy z grupy B oraz łatwe do przyswojenia białko, mięso jest jednym z najważniejszych składników odżywczych w diecie dziecka. A co z dziećmi wegetarian? Pozbawione dostępu do zwierzęcego białka i żelaza, powinny zjadać produkty roślinne, które zawierają te składniki. Soczewica dostarczy białka a zielone warzywa i warzywa strączkowe uzupełnią żelazo. Trzeba mieć jednak świadomość, że składniki zawarte w mięsie są łatwiejsze do przyswojenia.

  Jakie mięso dla niemowląt?

  Pierwsze mięso w diecie dziecka powinno być chude i delikatne. Rozpocznij od mięsa drobiowego, kurzego i indyczego. Wskazane jest również mięso z królika. Gdy malec podrośnie, możesz podać mu cielęcinę, jagnięcinę a na końcu wołowinę i wieprzowinę. Mięso w diecie niemowląt powinno stanowić dodatek do potraw, np. zupek i przecierów. Bezpiecznie jest zacząć od mięsnych dań dla niemowląt ze słoiczka. Jeśli sama przyrządzasz mięsne danie, dobrze wygotuj i rozdrobnij mięso. Możesz przekręcić je kilka razy przez maszynkę. Podawaj wyłącznie świeże produkty z pewnego źródła. Nie podawaj parówek starszym dzieciom.

  Jak często podawać mięso?

  Mięso w jadłospisie dziecka powinno pojawić się w 7. miesiącu życia. Jest niezbędne do pokrycia zapotrzebowania młodego organizmu na żelazo. Początkowo podawaj smykowi łyżeczkę mięsa dziennie, i stopniowo zwiększaj jego ilość, by w 10. miesiącu spożywało porcję 20 gram mięsa. Półtoraroczne dziecko powinno spożywać ok. 40 gram mięsa, a 3-latek 50 gram.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Eksperci są zgodni, że nie sposób określić, w jakim wieku dzieci są gotowe na otrzymanie telefonu komórkowego i rozsądne korzystanie z jego funkcji. Każde dziecko jest bowiem inne. Niektóre maluchy...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)

  • (2)

   "Wczesne wprowadzanie produktów z glutenem ma przygotować organizm do diety bogatej w ten składnik i zapobiec ewentualnemu uczuleniu na gluten lub celiakii".

   Nieprawda! Celiakii nie da się zapobiec, to choroba genetczna, którą albo się ma albo...

  • (6)

   Mój pół roczny Maluch uwielbia jeść łyżeczką. Spróbuję ten budyń za 3 tyg. jak skończy 7 mcy.