Najlepsza niania elektroniczna

  Elektroniczna niania - zastanawiacie się co to takiego? To pożyteczne urządzenie pomaga w opiece nad maluszkiem. W pokoju, w którym przebywa niemowlę zostawiasz nadajnik a odbiornik zabierasz ze sobą. Gdy malec obudzi się lub zacznie płakać, elektroniczna niania poinformuje cię o tym. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej opiekunki do dziecka, należy przeprowadzić skrupulatną rekrutację. Jaką nianię wybrać i na co zwrócić uwagę?

  Dla kogo niania?

  Dla wszystkich tych mam, których mieszkania mają na tyle duży metraż, że przebywając w oddaleniu od pokoju dziecka mogą nie usłyszeć jego wołania. W małym mieszkaniu urządzenie wydaje się zbędne, gdyż mamy mają blisko do łóżeczka dziecka i z pewnością usłyszą dobiegający zza ściany krzyk. Poza tym, która mama nie lubi zaglądać do łóżeczka swojej pociechy, gdy ta grzecznie śpi?

  Elektroniczna niania z kamerą

  Ten kosztowny gadżet pozwala mamom na podglądanie dziecka z dowolnego miejsca w domu. Bywa przydatny podczas kontrolowania snu dziecka, gdy ma problemy z oddychaniem.

  Elektroniczna niania z monitorem oddechu

  Niektóre modele są wyposażone w monitor oddechu. Urządzenie to jest przydatne dla rodziców tych dzieci, które urodziły się przedwcześnie oraz mają wrodzone wady układu oddechowego, co może być przyczyną SIDS.

  Podstawowe funkcje

  Elektroniczne nianie wydaje się, że nie tyle zapewniają bezpieczeństwo dziecku, co uspokajają rodziców. Przydatne są w pierwszych miesiącach życia maleństwa. Później nie zastąpią rodzicielskich rąk łapiących ciekawego świata, raczkującego niemowlaka. Dlatego może jednak warto pozostać przy podstawowych modelach, które posiadają:

  • wskaźnik zużycia baterii i naładowania akumulatora,
  • alarm zasięgu, informujący o jego utracie,
  • sygnalizator poziomu natężenia dźwięku,
  • głośnik i mikrofon,
  • czytelny wyświetlacz,
  • poręczny rozmiar,
  • uchwyt do paska lub smyczy,
  • wystarczający zasięg,
  • taką częstotliwość nadawania sygnału, która nie będzie narażona na zakłócenia,
  • jak największą ilość kanałów, co pozwoli wyeliminować zakłócenia z pobliskich niań czy innych urządzeń,
  • co najmniej dwie opcje zasilania.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Zapraszamy do konkursu "Wielkanocne szydełkowe króliczki". Do wygrania są 3 króliczki wykonane przez "To i owo - szydełkowo" specjalnie dla użytkowników Parenting.pl. Króliczki są mają...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Wiosna w pełni! Warto zaopatrzyć swoją pociechę w kolorowe i wygodne...
  14 lutego to dzień, w którym pragniemy dzielić się miłością z najbliższymi...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  Nie masz jeszcze mikołajkowego prezentu dla dziecka? To ostatnia chwila, ż...
  Lis to rude, miękkie i miło wyglądające zwierzątko, które pomimo swej...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   No pieluchy niby przydatne ale troche słabe :D Misie to też troche tak... xD Z przydatnych to może termofor, można jakieś ksiązeczki wybrać, coś rozwijającego...

  • (2)

   ja byłam w zaawansowanej ciąży latem i muszę przyznać że rzeczywiście upał nie do zniesienia...ale wszytsko da się wytrzymać!

  • (4)

   Po cesarce można czuć się świetnie. U mnie tak było, prawie biegałam juz następnego dnia (prawie, bo pielęgniarki mnie stopowały). Za to, gdy emocje opadły, odczułam jakie operacja niesie ze sobą obciążenie dla organizmu. Spacer - tylko powolutku, na...

  • (1)

   Oprócz "książkowych" zabaw, można w weekend przejść się do teatru dla dzieci, np. Teatru Małego Widza w Warszawie

  • (4)

   Ja jestem w 21 tc i poki co plus 3 kilo, jem w normalnych ilosciach nie mam napadow obzarstwa