Najlepsza niania elektroniczna

  Elektroniczna niania - zastanawiacie się co to takiego? To pożyteczne urządzenie pomaga w opiece nad maluszkiem. W pokoju, w którym przebywa niemowlę zostawiasz nadajnik a odbiornik zabierasz ze sobą. Gdy malec obudzi się lub zacznie płakać, elektroniczna niania poinformuje cię o tym. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej opiekunki do dziecka, należy przeprowadzić skrupulatną rekrutację. Jaką nianię wybrać i na co zwrócić uwagę?

  Dla kogo niania?

  Dla wszystkich tych mam, których mieszkania mają na tyle duży metraż, że przebywając w oddaleniu od pokoju dziecka mogą nie usłyszeć jego wołania. W małym mieszkaniu urządzenie wydaje się zbędne, gdyż mamy mają blisko do łóżeczka dziecka i z pewnością usłyszą dobiegający zza ściany krzyk. Poza tym, która mama nie lubi zaglądać do łóżeczka swojej pociechy, gdy ta grzecznie śpi?

  Elektroniczna niania z kamerą

  Ten kosztowny gadżet pozwala mamom na podglądanie dziecka z dowolnego miejsca w domu. Bywa przydatny podczas kontrolowania snu dziecka, gdy ma problemy z oddychaniem.

  Elektroniczna niania z monitorem oddechu

  Niektóre modele są wyposażone w monitor oddechu. Urządzenie to jest przydatne dla rodziców tych dzieci, które urodziły się przedwcześnie oraz mają wrodzone wady układu oddechowego, co może być przyczyną SIDS.

  Podstawowe funkcje

  Elektroniczne nianie wydaje się, że nie tyle zapewniają bezpieczeństwo dziecku, co uspokajają rodziców. Przydatne są w pierwszych miesiącach życia maleństwa. Później nie zastąpią rodzicielskich rąk łapiących ciekawego świata, raczkującego niemowlaka. Dlatego może jednak warto pozostać przy podstawowych modelach, które posiadają:

  • wskaźnik zużycia baterii i naładowania akumulatora,
  • alarm zasięgu, informujący o jego utracie,
  • sygnalizator poziomu natężenia dźwięku,
  • głośnik i mikrofon,
  • czytelny wyświetlacz,
  • poręczny rozmiar,
  • uchwyt do paska lub smyczy,
  • wystarczający zasięg,
  • taką częstotliwość nadawania sygnału, która nie będzie narażona na zakłócenia,
  • jak największą ilość kanałów, co pozwoli wyeliminować zakłócenia z pobliskich niań czy innych urządzeń,
  • co najmniej dwie opcje zasilania.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Eksperci są zgodni, że nie sposób określić, w jakim wieku dzieci są gotowe na otrzymanie telefonu komórkowego i rozsądne korzystanie z jego funkcji. Każde dziecko jest bowiem inne. Niektóre maluchy...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)

  • (2)

   "Wczesne wprowadzanie produktów z glutenem ma przygotować organizm do diety bogatej w ten składnik i zapobiec ewentualnemu uczuleniu na gluten lub celiakii".

   Nieprawda! Celiakii nie da się zapobiec, to choroba genetczna, którą albo się ma albo...

  • (6)

   Mój pół roczny Maluch uwielbia jeść łyżeczką. Spróbuję ten budyń za 3 tyg. jak skończy 7 mcy.