Od czego zależy płeć dziecka?

  Płeć dziecka to przeważnie sprawa drugorzędna. Najważniejszy dla przyszłych rodziców jest prawidłowy przebieg ciąży i odpowiedni rozwój dziecka. Niemniej jednak, większość rodziców jest ciekawa, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka. Są też tacy, którzy pragną mieć wpływ na płeć dziecka. Nie ma stuprocentowej metody na zaplanowanie płci malucha. Istnieją za to pewne sposoby, dzięki którym szanse na wymarzoną dziewczynkę lub wymarzonego chłopczyka wzrosną powyżej 50%. Jak zaplanować płeć dziecka?

  Co ma wpływ na płeć dziecka?

  O ile większość rodziców zarzeka się, że płeć dziecka nie ma dla nich znaczenia, o tyle niektórzy nieśmiało przyznają, że wymarzyli sobie chłopca lub dziewczynkę. Planowanie płci dziecka to niepewne działanie. Wszystko zależy od natury i genetyki. 

  O płci dziecka decydują chromosomy. Chromosom X znajduje się zawsze w komórce jajowej kobiety. Plemniki z kolei mogą mieć chromosomy X lub Y. Jeżeli do komórki jajowej dotrze jako pierwszy plemnik z chromosomem X, wówczas poczęte dziecko będzie miało płeć żeńską. Jeżeli zaś do komórki jajowej jako pierwszy przyłączy się plemnik z chromosomem Y, wówczas dziecko będzie miało płeć męską.

  Ponieważ człowiek pragnie mieć kontrolę nad wszystkim, również nad płcią dziecka, naukowcy opracowali kilka metod planowania płci, dzięki którym można zwiększyć szanse na wymarzoną płeć dziecka. Oczywiście, żadna z tych metod nie daje stuprocentowej gwarancji, a jedynie zwiększa szanse o kilka procent.

  Metody planowania płci

  • Metoda dietetyczna

  Metoda dietetyczna jest stosunkowo prosta. I tak jak inne proste rzeczy, jest mało skuteczna. Jest to najsłabsza metoda spośród innych. Metoda dietetyczna opiera się na przekonaniu, że dieta przed ciążą zarówno kobiety, jak i mężczyzny wpływa na płeć przyszłego dziecka. Dieta, w której dominują słodycze jest sposobem na dziewczynkę, z kolei spożywanie słonych pokarmów wpływa na powstanie chłopca. Żeby dieta mogła zadziałać, należy zmienić swój jadłospis na około 6 tygodni przed planowanym zapłodnieniem. Jeżeli pragniesz mieć córeczkę, jedz więcej nabiału, zwłaszcza jogurtów, słodkich serów, mleka, kakao. Oprócz tego włącz do diety jaja, ryż, potrawy z mąki, cebulę, fasolę, paprykę, marchewkę, bakalie (migdały, suszone figi, niesolone orzechy). Dieta na dziewczynkę powinna być słodka i pozbawiona soli. Dieta na chłopca to głównie mięso, słone wędliny, ryby, makarony, pomidory, ziemniaki, białe pieczywo, banany, daktyle, pestki słonecznika, kawa i napoje typu cola. Niewskazane są mleko, ciasta, słodycze.

  • Metoda Shettlesa

  Metoda Shettlesa wykorzystuje różnorodność plemników. Plemniki męskie Y różnią się od plemników żeńskich X. Plemniki Y są zwinniejsze, mniejsze i szybsze. Z kolei plemniki X są odporne na kwaśne środowisko i dłużej żyją, są większe i wolniej się przemieszczają. Według tej metody, stosunek płciowy powinien odbyć się w takim dniu cyklu, w którym dane plemniki będą miały większą szansę na dotarcie do komórki jajowej. Komórka jajowa „żyje” jedynie przez jeden dzień. Żeby plemnik Y mógł dotrzeć jako pierwszy do komórki jajowej, należy współżyć jak najbliżej owulacji. Stosunek odbyty 2-3 dni przed owulacją daje większe szanse na dziewczynkę.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  To działa? Czy metody planowania płci dziecka są w jakiś sposób przebadane naukowo? To trochę brzmi dla mnie jak bajka i do tego mocno podkoloryzowana.

  ja stosowałam Metodę Shettlesa i się udało :) By wyznaczyć okres przed owulacją korzystałam z mikroskopu owulacyjnego. Mam piękną córeczkę :)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Zapraszamy do konkursu "Wielkanocne szydełkowe króliczki". Do wygrania są 3 króliczki wykonane przez "To i owo - szydełkowo" specjalnie dla użytkowników Parenting.pl. Króliczki są mają...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  Wiosna w pełni! Warto zaopatrzyć swoją pociechę w kolorowe i wygodne...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  14 lutego to dzień, w którym pragniemy dzielić się miłością z najbliższymi...
  Nie masz jeszcze mikołajkowego prezentu dla dziecka? To ostatnia chwila, ż...
  Lis to rude, miękkie i miło wyglądające zwierzątko, które pomimo swej...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   No pieluchy niby przydatne ale troche słabe :D Misie to też troche tak... xD Z przydatnych to może termofor, można jakieś ksiązeczki wybrać, coś rozwijającego...

  • (2)

   ja byłam w zaawansowanej ciąży latem i muszę przyznać że rzeczywiście upał nie do zniesienia...ale wszytsko da się wytrzymać!

  • (4)

   Po cesarce można czuć się świetnie. U mnie tak było, prawie biegałam juz następnego dnia (prawie, bo pielęgniarki mnie stopowały). Za to, gdy emocje opadły, odczułam jakie operacja niesie ze sobą obciążenie dla organizmu. Spacer - tylko powolutku, na...

  • (1)

   Oprócz "książkowych" zabaw, można w weekend przejść się do teatru dla dzieci, np. Teatru Małego Widza w Warszawie

  • (4)

   Ja jestem w 21 tc i poki co plus 3 kilo, jem w normalnych ilosciach nie mam napadow obzarstwa