Odparzenia u niemowląt – jak zaradzić?

  Używanie jednorazowych pieluszek często wiąże się z ryzykiem odparzeń. Nawet gdy dbasz o pupę swojego dziecka, to przy tak ekstremalnych temperaturach, jakich doświadczamy podczas tych wakacji, odparzenia wydają się nieuniknione. Jak im zaradzić i złagodzić nieprzyjemną dolegliwość dziecka? Co na odparzenia będzie skuteczne?

  Krok 1: Przemywanie

  Przy każdym przewijaniu przemywaj pupę dziecka letnią wodą bez dodatków środków myjących.

  Krok 2: Napar z rumianku

  Jeśli twoje dziecko nie jest uczulone na rumianek, możesz dodać go do wody i przemywać skórę niemowlaka tak przygotowanym naparem.

  Krok 3: Łagodne środki myjące

  Po ściągnięciu brudnej pieluszki, gdy dziecko zrobiło kupkę, umyj jego pupę pod bieżącą wodą. Użyj łagodnego mydła lub płynu dla niemowląt. Przy większych odparzeniach zastosuj słaby roztwór nadmanganianiu potasu.

  Krok 4: Delikatne osuszanie

  Podczas wycierania dziecka nie trzyj skóry zbyt mocno. Pamiętaj, że jest bardzo wrażliwa i podatna na zaczerwienienia i podrażnienia. Osuszaj pośladki delikatnie przykładając ręcznik do skóry.

  Krok 5: Nawilżanie

  Posmaruj pupę niemowlęcia kremem nawilżającym lub oliwką. Nie nakładaj zbyt grubej warstwy, by skóra nie była zbyt tłusta.

  Krok 6: Wietrzenie

  Po przewinięciu niemowlaka pozwól mu chwilę poleżeć nago. Dzięki temu skóra przewietrzy się.

  Krok 7: Zapobieganie

  Pamiętaj, by bacznie obserwować zawartość dziecięcej pieluchy i przewijać niemowlę co 2-3 godziny i obowiązkowo po każdej kupce. Stosuj krem przeciw oparzeniom – zmniejszy to ryzyko pojawienia się podrażnienia.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  idealnym sposobem na odparzenia delikatnej pupci dzieci jest zasypywanie po zmianie pieluszki i myciu mąką ziemniaczaną to lepsze niż wszystkie pudry!!!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Zapraszamy do konkursu "Wielkanocne szydełkowe króliczki". Do wygrania są 3 króliczki wykonane przez "To i owo - szydełkowo" specjalnie dla użytkowników Parenting.pl. Króliczki są mają...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Wiosna w pełni! Warto zaopatrzyć swoją pociechę w kolorowe i wygodne...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  14 lutego to dzień, w którym pragniemy dzielić się miłością z najbliższymi...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....
  Nie masz jeszcze mikołajkowego prezentu dla dziecka? To ostatnia chwila, ż...
  Lis to rude, miękkie i miło wyglądające zwierzątko, które pomimo swej...

  Ostatnie komentarze

  • (5)

   Zawsze myślałam że wolę cesarkę, ale jak tak piszecie zaczynam mieć wątpliwości...

  • (1)

   Co to za wysypka na zdjeciu?

  • (1)

   niedlugo mam porod na 23 teraz,i boli mnie podbrzusie,oraz odczuwam silne kucie w pochwie.brzuch jest juz nisko u mnie i twardnieje.nie wiem o co chodzi z tym kuciem w pochwie,boli to mnie-pomocy?ktos cos mi doradzi?

  • (6)

   No pieluchy niby przydatne ale troche słabe :D Misie to też troche tak... xD Z przydatnych to może termofor, można jakieś ksiązeczki wybrać, coś rozwijającego...

  • (2)

   ja byłam w zaawansowanej ciąży latem i muszę przyznać że rzeczywiście upał nie do zniesienia...ale wszytsko da się wytrzymać!