Odparzenia u niemowląt – jak zaradzić?

  Używanie jednorazowych pieluszek często wiąże się z ryzykiem odparzeń. Nawet gdy dbasz o pupę swojego dziecka, to przy tak ekstremalnych temperaturach, jakich doświadczamy podczas tych wakacji, odparzenia wydają się nieuniknione. Jak im zaradzić i złagodzić nieprzyjemną dolegliwość dziecka? Co na odparzenia będzie skuteczne?

  Krok 1: Przemywanie

  Przy każdym przewijaniu przemywaj pupę dziecka letnią wodą bez dodatków środków myjących.

  Krok 2: Napar z rumianku

  Jeśli twoje dziecko nie jest uczulone na rumianek, możesz dodać go do wody i przemywać skórę niemowlaka tak przygotowanym naparem.

  Krok 3: Łagodne środki myjące

  Po ściągnięciu brudnej pieluszki, gdy dziecko zrobiło kupkę, umyj jego pupę pod bieżącą wodą. Użyj łagodnego mydła lub płynu dla niemowląt. Przy większych odparzeniach zastosuj słaby roztwór nadmanganianiu potasu.

  Krok 4: Delikatne osuszanie

  Podczas wycierania dziecka nie trzyj skóry zbyt mocno. Pamiętaj, że jest bardzo wrażliwa i podatna na zaczerwienienia i podrażnienia. Osuszaj pośladki delikatnie przykładając ręcznik do skóry.

  Krok 5: Nawilżanie

  Posmaruj pupę niemowlęcia kremem nawilżającym lub oliwką. Nie nakładaj zbyt grubej warstwy, by skóra nie była zbyt tłusta.

  Krok 6: Wietrzenie

  Po przewinięciu niemowlaka pozwól mu chwilę poleżeć nago. Dzięki temu skóra przewietrzy się.

  Krok 7: Zapobieganie

  Pamiętaj, by bacznie obserwować zawartość dziecięcej pieluchy i przewijać niemowlę co 2-3 godziny i obowiązkowo po każdej kupce. Stosuj krem przeciw oparzeniom – zmniejszy to ryzyko pojawienia się podrażnienia.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  idealnym sposobem na odparzenia delikatnej pupci dzieci jest zasypywanie po zmianie pieluszki i myciu mąką ziemniaczaną to lepsze niż wszystkie pudry!!!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Ciąża jest okresem ogromnych zmian i jeżeli chodzi o życie, i ciało kobiety. Z tego powodu warto przygotować organizm do nowej sytuacji. W ten sposób, gdy już zajdziesz w ciążę, nie będziesz musiał...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)