Wada wzroku a poród naturalny

  Wokół wad wzroku a porodu naturalnego krąży wiele mitów. Wiele słabo widzących mam, w obawie przed pogorszeniem a nawet utratą wzroku, decyduje się na cesarskie cięcie. Czy ciąża i poród przyczyniają się do rozwoju wad wzroku? Kiedy warto wybrać poród operacyjny a kiedy naturalny? Co tak naprawdę jest przyczyną podwyższonego ryzyka pogorszenia widzenia?

  Kiedy cesarskie cięcie?

  Kilkadziesiąt lat temu dość popularna była praktyka wydawanie przez lekarzy okulistów zaświadczenia zezwalającego na wykonanie cesarskiego cięcia u ich pacjentek. Do wystawienia dokumentu wystarczyło stwierdzenie samej wady. Obecnie tego typu praktyki odeszły do lamusa. Cesarskie cięcie zalecane jest jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Przyczyną wystawienia zaświadczenia nie jest ani rodzaj posiadanej wady (krótkowzroczność, dalekowzroczność), ani jej nasilenie. Nie ma żadnych naukowych badań, które dowiodłyby, że poród naturalny przyczynia się do jeszcze większego pogłębienia wady czy utraty wzroku u kobiet ze słabszym wzrokiem. Natomiast podstawą do zalecenia cesarki jest wystąpienie zmian chorobowych na siatkówce oka są.

  Badanie dna oka

  Aby stwierdzić, czy poród siłami natury jest ryzykowny dla wzroku przyszłej mamy, należy wykonać badanie dna oka. Jeśli zaistniałe zmiany mogą spowodować odklejenie się siatkówki w wyniku ogromnego wysiłku, jakim bezsprzecznie jest poród, lekarz odradzi poród naturalny.

  Problemy ze wzrokiem w ciąży

  W czasie ciąży mogą wystąpić zaburzenia wzroku, takie jak np. osłabienie ostrości widzenia. Wiele ciężarnych pań skarży się na problemy z noszeniem soczewek kontaktowych, co niejednokrotnie spowodowane jest zespołem suchego oka. Problemy te wynikają z zaburzeń hormonalnych, która towarzyszą każdej ciąży. Po porodzie dolegliwości powinny ustąpić. Do tego czasu warto odwiedzać okulistę i kontrolować wzrok.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Desery i przekąski mają najwięcej zwolenników wśród dzieci, które nade wszystko cenią sobie ich słodki smak. Rodzice są zwykle dość krytyczni w stosunku do słodyczy - ich sceptycyzm wynika przede...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (204)

   A Ty co chrześcijański nawracacz dusz i wszechwiedzący/a? Jakim prawem piszesz do niej w ten sposób? Co według ciebie udane życie to tylko z mężem? Dewotka. Czas życie jest szczęśliwsze w związku niemałżeńskim niż koszmar w małżeńskim. Nie masz prawa...

  • (3)

   moja dziewczyna tez jest w ciąży i jakos żyje a wy marudzicie w tych komentarza ale wam powiem nie każdy ojciec jest gotowy być tata lub mamą

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.