Wyprawka do przedszkola

  Za kilka dni Twój maluch ruszy na podbój przedszkola. To rewolucyjna zmiana zarówno dla niego, jak i dla Ciebie. Co dziecko powinno zabrać ze sobą, aby było mu łatwiej.

  Okazuje się, że wyprawka to nie tylko ważny temat dla rodziców pierwszoklasistów. Już kilka lat wcześniej rodzice i ich dzieci zmuszeni są do żmudnych przygotowań pomocy naukowych, strojów i potrzebnych rzeczy. Jeśli zabierzemy się za to odpowiednio wcześniej i odpowiednio włączymy w przygotowania dzieci stresu będzie mniej. Ponadto dziecko, przeszły przedszkolak z większą odwagą ruszy na podbój tego, co nieznane.

  Dlatego odpowiednio wcześniej dowiedzmy się, co będzie potrzebować nasze dziecko. Wiele przedszkoli dużo wcześniej wywiesza informacje lub poświęca czas na przekazanie informacji w czasie zebrań. Jeśli jednak, dziś, kilka dni przed początkiem roku przedszkolnego, jeszcze nie wiemy, czego potrzebuje naszego dziecko, szybko poszukajmy takich informacji. Warto wybrać się na wspólne zakupy razem z dzieckiem. Niech samo spróbuje wybrać kapcie, szczoteczkę, strój do gimnastyki. Wspólnie podpiszcie te rzeczy imieniem i nazwiskiem. Wszystkie te czynności będą doskonałym wprowadzeniem w świat przedszkola.

  Na koniec lista, dość uniwersalna, potrzebnych przyborów: kapcie na gumowanej (antypoślizgowej) podeszwie – najlepiej zapinane na rzepy, kurtka odpowiednia do warunków atmosferycznych na zewnątrz, w podpisanym woreczku komplet ubrań na przebranie, strój na gimnastykę – luźna koszulka i spodenki bez zamka + antypoślizgowe skarpetki (najlepiej w woreczku), podpisaną szczoteczkę do zębów i kubeczek oraz szczotkę do włosów (jeśli potrzebna), w przypadku spania dziecka po południu podpisaną poszewkę na kołderkę i poduszeczkę oraz piżamkę. Sugeruję też śliniaczek - najlepsze są zmywalne np z Ikea.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  "dowiedzmy się, co będzie potrzebować nasze dziecko" - Kali pisać, ale język polski być trudna, prawda?. Autorze artykułu - wracaj do szkoły!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Ciąża jest okresem ogromnych zmian i jeżeli chodzi o życie, i ciało kobiety. Z tego powodu warto przygotować organizm do nowej sytuacji. W ten sposób, gdy już zajdziesz w ciążę, nie będziesz musiał...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)