Zapalenie krtani u dzieci

  Jeśli twojego maluszka wyrwie ze snu „szczekający” kaszel, a na dodatek będzie mieć trudności z oddychaniem, nie zastanawiaj się długo i zawieź dziecko na pogotowie. Możliwe, że to zapalenie krtani. Obrzęk gardła i uciążliwy kaszel są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, gdyż zacieśniają i tak wąskie przełyki. Zagrożenie uduszeniem jest naprawdę realne.

  Szczekający kaszel

  Jednym z pierwszych objawów zapalenia krtani jest duszący kaszel. Nasila się głównie w nocy, gdyż światło krtani ulega zdecydowanemu zwężeniu w pozycji leżącej. A gdy dojdzie do tego obrzęk i płacz dziecka trudności ze złapaniem oddechu gwarantowane. Inne objawy zapalenia krtani to: chrypka, gorączka, katar, gęsta wydzielina, ból zamostkowy, świszczący oddech. Zapalenie krtani może być wywołane zarówno przez bakterie jak i wirusy oraz wystąpić łącznie z zapaleniem tchawicy lub głośni.

  Leczenie zapalenia krtani u dzieci

  Zapalenie krtani jest niebezpieczne, ze względu na podwyższone ryzyko uduszenia się dziecka. Dlatego należy szybko reagować na pierwsze symptomy i udać się z dzieckiem do lekarza. Choć najczęściej chorują dzieci w wieku od 2 do 8 lat, to choroba nie omija również niemowląt. W ich przypadku konieczna bywa hospitalizacja. Często powodem zapalenia są alergie. Lekarze w leczeniu zapalenia krtani przepisują antybiotyki, a niekiedy leki sterydowe, które maja zlikwidować stan zapalny gardła. W celu zmniejszenia obrzęku stosowane są leki przeciwhistaminowe – to właśnie zastrzyku z tej substancji może spodziewać się dziecko po przybyciu na oddział ratunkowy. Aby ułatwić i przyspieszyć wchłanianie i działanie leków, podawane są one zwykle w postaci inhalacji. Mając chore na krtań dziecko należy liczyć się z możliwością zakupu inhalatora z nebulizatorem. W terapii stosowane są także syropy wykrztuśne i przeciwkaszlowe.

  Zalecenia

  W pomieszczeniu, w którym przebywa chore dziecko powinna być zachowana odpowiednia wilgotność powietrza. Dlatego, jeśli nie posiadasz nawilżacza powietrza, rozwieś na grzejnikach mokre ręczniki. Wydostająca się z nich para wodna wzbogaci powietrze i zdecydowanie ułatwi oddychanie choremu. Kategorycznie nie należy palić w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko.   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejdziecko.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Eksperci są zgodni, że nie sposób określić, w jakim wieku dzieci są gotowe na otrzymanie telefonu komórkowego i rozsądne korzystanie z jego funkcji. Każde dziecko jest bowiem inne. Niektóre maluchy...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.

  • (6)

   To jest prawda co tu pisze.

  • (3)

   Margo, mam identyczną sytuację, suchy chleb, makaron bez dodatków cieszą się największym zainteresowaniem, na szczęście zjedzą również normalne posiłki. Najtrudniej przekonać ich do nowego produktu, dorosły spróbuje i powie, że np. mu nie smakuje, a...

  • (1)

   O :) Bez gryzaczków to ani rusz. Mamy takiego gryzakośliniaka, że główka jest doczepiana do śliniaka, naprawdę fajnie się sprawdza (to się nazywa superro). Bardzo fajne też okazały się gryzaczki z drewna klonowego (mamy taką rybkę na zawieszce)

  • (2)

   "Wczesne wprowadzanie produktów z glutenem ma przygotować organizm do diety bogatej w ten składnik i zapobiec ewentualnemu uczuleniu na gluten lub celiakii".

   Nieprawda! Celiakii nie da się zapobiec, to choroba genetczna, którą albo się ma albo...