Zioła zakazane w ciąży

  Choć zioła z reguły niosą więcej korzyści niż szkód, zdarzają się sytuacje, gdy należy patrzeć na nie podejrzliwie lub w ogóle zaniechać ich stosowania. Jakie zioła są zakazane w ciąży? Dlaczego nie można ich spożywać?

  Tymianek
  To zioło ma nie tylko właściwości lecznicze, ale stosowane jako przyprawa kuchenna kusi aromatem i smakiem. Jednak w ciąży jest zdecydowanie niewskazana – może bowiem działać poronnie. Unikaj tymianku także w mieszankach ziołowych.
  Rozmaryn
  Choć groźny dopiero w dużych ilościach, warto zapomnieć o rozmarynie na jakiś czas. Jego działanie rozkurczające może wywołać skurcze macicy i doprowadzić do poronienia.
  Żeń-szeń
  Choć badania nad wpływem żeń-szenia na płód wciąż nie są zweryfikowane w próbie ludzkiej, lepiej zrezygnować z niego w I trymestrze ciąży. Aktywna substancja, zawarta w żeń-szeniu może spowalniać rozwój płodu i powodować jego wady wrodzone.
  Aloes
  Łagodzi podrażnienia i działa kojąco. Ale nie w ciąży. W tym szczególnym stanie unikaj aloesu, by nie dopuścić do przekrwienia miednicy mniejszej, przedwczesnych skurczów i poronienia.
  Chmiel
  Stymuluje produkcję estrogenów, których nadmiar w ciąży jest niewskazany z uwagi na toksyczność i teratogenność (powodowanie wad wrodzonych u płodu).
   
  Niebezpiecznymi ziołami są też cząber i kruszyna, która może odwadniać organizm matki i prowadzić do przekrwienia narządów rodnych. Picie mięty czy stosowanie rumianku jest raczej bezpieczne, ale warto przed sięgnięciem po "bezpieczne zioła" skonsultować się z lekarzem.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

   

  Hit dnia

  Desery i przekąski mają najwięcej zwolenników wśród dzieci, które nade wszystko cenią sobie ich słodki smak. Rodzice są zwykle dość krytyczni w stosunku do słodyczy - ich sceptycyzm wynika przede...

  Najczęściej czytane

  Jesienią należy zwrócić szczególną uwagę na strój dziecka. Garderoba...
  Wraz z nadejściem pierwszych chłodów w sklepach Smyk pojawiła się...
  Z myślą o zbliżających się świętach firma Mothercare stworzyła bajeczną...
  W sklepach Reserved Kids pojawiła się niezwykła linia odzieży dziecięcej,...
  Kolorowa prasa często podaje, że gwiazdy zapłaciły za poród poprzez...
  Urządzenie atrakcyjnego pokoju dla dwójki dzieci, w szczególności gdy...
  Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu b...
  Zazwyczaj o tym, że jesteśmy w ciąży, dowiadujemy się z domowego testu...
  Jeśli chcesz ograniczyć ilość sztucznych barwników w diecie dziecka,...
  Dziewczynki naśladują swoje mamy i tak jak one chcą się ładnie ubierać....

  Ostatnie komentarze

  • (20)

   Witam,robiłam dzisiaj badania HCG ilościowe i wynik wyszedł 41488,4 mUl/ml. Czy oznacza to,ze jestem w ciąży?Dziękuję za odpowiedź

  • (204)

   A Ty co chrześcijański nawracacz dusz i wszechwiedzący/a? Jakim prawem piszesz do niej w ten sposób? Co według ciebie udane życie to tylko z mężem? Dewotka. Czas życie jest szczęśliwsze w związku niemałżeńskim niż koszmar w małżeńskim. Nie masz prawa...

  • (3)

   moja dziewczyna tez jest w ciąży i jakos żyje a wy marudzicie w tych komentarza ale wam powiem nie każdy ojciec jest gotowy być tata lub mamą

  • (1)

   Moja córeczka 13 sierpnia skończy 6miesięcy i ma już 80cm długości- po rodzicach będzie wysoka, mama-185cm a tata-188cm.

  • (68)

   Przyczyną autyzmu jest rtęć w szczepionkach pokazano na you tube jak rtęć niczczy nowo powstałe komórki nerwowe i otoczkę mielinową wokół nerwów ,nie ma bezpiecznych dawek rtęci WHO podała że kazda ilość jest toksyczna.